Totesin ettÀ tulipa dramaattinen otsikko, mutta ehkÀ se on jopa tarkoituksella.
Olen miettinyt pÀÀni puhki mitÀ teen blogin kanssa, koska tÀmÀ on ollut aikoinaan ensimmÀinen askel siihen suuntaan mitÀ ikinÀ olenkaan halunnut tehdÀ eli kirjoittaa omista elÀimistÀni julkisesti. Kun tÀmÀn aloitin niin enpÀ olisi uskonut miten hienoja kokemuksia blogin kautta olenkaan saanut kokea.
Kiitos ihan hirveÀsti tuesta ja kannustuksesta sellaisissa hetkissÀ, kun meillÀ on ollut huolestuttavia ja tiukkoja paikkoja. En tiedÀ miten olisin kestÀnyt esimerkiksi kaikkea Fidon sairastuttua viime vuonna, ellen olisi saanut niin paljon tsemppausta teiltÀ. Se on nimittÀin ollut elÀintenpidossani kurjin ja kamalin hetki. Kirjoittaminen auttoi purkamaan oloa, ja siitÀ olen niin kiitollinen ettÀ sen tÀnne sain tehdÀ.
ElÀmÀnmuutoksille ei vain voi mitÀÀn, ja niitÀ on tullut rutkasti lisÀÀ. Minulla ja elÀimillÀ on kaikki hyvin. Nyt vain kiire on sellainen, ettÀ jostain pitÀÀ karsia tekemistÀ pois ja tÀllÀ hetkellÀ siis se on blogi.
Mutta ei me silti kokonaan somesta kadota - blogin tilalle siis on tullut instagram samalla nimellÀ eli @kilpikonnakuvioita - tavataan siis siellÀ!
Otsikko kertookin kaiken - kiitos kaikesta teille lukijoille ja blogikollegoille jotka kirjoitatte ihanista elĂ€imistĂ€nne. Olette huippuja đ
PitÀkÀÀhÀn ihminen kurissa, ettei se pÀÀse hetkeksikÀÀn unohtamaan teitÀ :D - Pepsi ja Max
VastaaPoistaLöysimme teidĂ€t jo instassa, siellĂ€ jatketaan â€ïž
VastaaPoistaKiitos oikein paljon jutuista â„Ja jos koskaan tulee jĂ€lleen aikaa kirjoittaa blogiin, niin tÀÀllĂ€ me ollaan valmiina odottamassa juttuja. Siihen asti seuraillaan teitĂ€ instassa.
VastaaPoistaKiitos tÀhÀnastisesta ja jatketaan toisella alustalla. <3 Laitetaan teidÀt heti instassa seurantaan, vaikka Kassinen ja Seppo eivÀt siellÀ niin kovin aktiivisia olekaan. :D
VastaaPoista